W środę 08.12.2010 roku w Braniewie rozegrano zawody rejonowe w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Niestety zajęliśmy dopiero 3 miejsce i pozostaje nam walka o medale w Elblągu.

Nasze liceum awansowało do tych rozgrywek z turnieju przedrejonowego, w którym uznać musieliśmy wyższość siatkarzy IV LO.
Ta porażka z „czwórką” w Elblągu 22.11.2010 r. skazała nas niejako na grę z mistrzem powiatu braniewskiego jakim była drużyna LO Braniewo. Stanęliśmy do meczu bardzo zmotywowani, gdyż mamy od dawna porachunki z tamtą szkołą. W historii rozgrywek o mistrzostwo województwa corocznie spotykamy się z LO Braniewo a w ostatnich latach nasz bilans jest zdecydowanie niekorzystny…
Mecz zaczęliśmy szóstką: Maciej Miścicki (kpt.), Grzegorz Borecki, Radosław Falkowski, Paweł Kowal, Bartosz Nowak, Paweł Zych oraz Michał Gnyp jako libero. Ścianą stanęliśmy przeciw silnym atakom rywali i zaskakująco pogubili się. Piłka wracała im pod nogi a kiwki były nieudolne. Odskoczyliśmy na 7-1 budząc obawy u gospodarzy. Nasza przewaga była bezdyskusyjna w atakach, blokach. Gra się zazębiała jak należy. Potem nastąpiła faza wyrównanej gry, kiedy to rzeczywiście było na co popatrzeć. Dłuższe wymiany, wybloki, efektowne obrony wpłynęły na niewątpliwą atrakcyjność tego meczu. Co prawda w końcowej fazie seta zerkaliśmy już z niepokojem na tablicę wyników ale seta otwarcia zwyciężyliśmy do 21.
W drugim secie wykorzystaliśmy chyba limit szczęścia jakie sprzyjało nam dotychczas, bo pierwsze punkty po zaciętych wymianach wędrowały do Braniewa. Spora strata w tej fazie seta położyła cień na grze naszych reprezentantów. Rywale grali po prostu skutecznie i fartownie. Gdy wiadomym było, że strat nie odrobimy ( ulegliśmy do 13 pkt), zaczęliśmy nastawiać się na dobry występ w tie-breaku.
Bardzo wyrównanym okazał się ten krótki, decydujący set. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk a my walczyliśmy naprawdę dobrze. Paweł Kowal skutecznie grał na środku siatki zaskakując po rozegraniach Pawła Zycha. Dwoił się i troił Maciej Miścicki a w grze obronnej wyróżniał się Michał Gnyp. Bartosz Nowak i Radek Falkowski zatrzymywali rywali blokiem a Grześ Borecki udanie grał na lewym skrzydle. Zmiana stron nastąpiła przy stanie 7-8. W tej fazie gra obu zespołów bardzo falowała z tym, że mniej wychyleń w dół mieli Braniewianie. Po bardzo ciekawym secie zwyciężyli jednak gospodarze 15-10 a tym samym nasze LO zostało wyeliminowane z dalszych rozgrywek.
Pozostał nam mecz o 3 miejsce w rejonie, który rozegraliśmy zespołem w składzie: Paweł Zych, Michał Pacewski, Bartosz Nowak, Paweł Kowal, Bartosz Siedlaczek, Wojciech Moroz, Michał Gnyp (libero). Zaskakująco skutecznie zagraliśmy przede wszystkim blokiem lecząc przeciwników z Pieniężna z chęci gry atakiem. Ich kiwki będące następstwem naszych bloków były do podbicie więc spokojnie nam się grało pod wodzą Pawła Zycha. Sporo ataków ze środka utrudniało życie rywalom. Całe  spotkanie kontrolowaliśmy grę i utrzymywaliśmy bezpieczną przewagę. Oba sety zwyciężyliśmy do 18 a w końcówce drugiego seta wymusili wejście na boisko maturzyści z Truso.
Po raz kolejny wywalczyliśmy dopiero 3 miejsce w rejonie i teraz pozostaje nam walka o medale w Elblągu. Mam nadzieję, że doświadczenie zdobyte w trakcie tego turnieju zaowocuje w półfinale i oby finale Licealiady.

Życząc powodzenia sportowo pozdrawiam – Adam Matwiejczuk.