Ósmoklasisto!

Wybór drugiego języka - oto jest pytanie

Zapewne zastanawiasz się, jaki język wybrać. Mam nadzieję, że to, co znajdziesz poniżej okaże się pomocne w podjęciu decyzji.

20210614 rosyjski 1 Zastanawiasz się, co to za dziwne znaki, chciałbyś umieć rozszyfrować napis Я тебя люблю. Chciałbyś poznać język, którym posługuje się około 260 mln ludzi, poznać ich kulturę, zrozumieć czym jest 20210614 rosyjski 2. Bądź oryginalny, zaimponuj znajomością języka, który dziś jest rzadkością, wybierz język rosyjski, w dzisiejszych czasach, to wyzwanie. Obecny rynek pracy zapełnia się osobami rosyjskojęzycznymi, z którymi trzeba potrafić się porozumieć. Być może w przyszłości zostaniesz managerem firmy zatrudniającej takie osoby.

Jeśli nie lubisz uczyć się gramatki, ani zgłębiać zawiłości różnych czasów przeszłych, przyszłych i teraźniejszych, rosyjski jest dla Ciebie. Tak jak język polski, jest językiem słowiańskim, nie będziesz miał problemów ze zrozumieniem. Posłuchaj na naszym facebooku dialogu jaki rozegrali między sobą uczniowie po niespełna dwóch latach nauki, a zobaczysz, że to proste.

Ósmoklasisto!

Wybór drugiego języka - oto jest pytanie

Zapewne zastanawiasz się, jaki język wybrać. Mam nadzieję, że to, co znajdziesz poniżej okaże się pomocne w podjęciu decyzji.

Jeśli lubisz Włochy, spędzasz tam wakacje, kąpiesz się w ciepłych morzach, zwiedzasz wspaniałe zabytki 20210614 wloski 1 i rozkoszujesz się włoskimi przysmakami 20210614 wloski 2, wybór jest oczywisty. Wybierz język włoski! Nauczysz się zamawiać włoskie dania, poznasz kulturę Włoch, nauczysz się włoskich piosenek, wybierzesz się na super wycieczkę 20210614 wloski 3. A może, wzorem naszych absolwentów, w przyszłości będziesz chciał/-a wyjechać na studia do Włoch, cieszyć się włoskim stylem życia, wygrzewać się w słońcu Toskanii 20210614 wloski 4. Wybierz język włoski, bo włoski jest boski!

Zostań Jagiellończykiem

 

„Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces.” Henry Ford.

 

„Jagiellończyk” to szkoła wielopokoleniowa, która od ponad 75 lat wspiera indywidualny rozwój ucznia. Uczymy żyć w świecie wiedzy, ze szczególną dbałością o bezpieczeństwo i przyjazną atmosferę. Tu rozwiniesz swój talent, a nauka stanie się Twoją pasją.

 

Tu się dzieje…

  • współpracujemy z uczelniami wyższymi, m.in. Politechniką Gdańską, Uniwersytetem Gdańskim, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu, Elbląską Uczelnią Humanistyczno-Ekonomiczną;
  • prowadzimy klasę akademicką pod patronatem Politechniki Gdańskiej;
  • łączymy teorię z praktyką, realizując innowacje pedagogiczne, laboratoria z chemii, fizyki i biologii, warsztaty matematyczne, zajęcia terenowe oraz pracując metodą eksperymentu;
  • realizujemy wymianę międzynarodową Erasmus+ oraz organizujemy wycieczki przedmiotowe a także wycieczki krajowe i zagraniczne;
  • mamy bogatą ofertę zajęć dodatkowych, w tym m.in. koła naukowe, radio Baryton, koło dziennikarskie, teatr Studnia 42, Wolontariat, klub filmowy, noce w bibliotece, koło szachowe, SKS-y, liga Rummikub;
  • realizujemy projekt „Elbląska Szkoła Eksperymentu”, obejmujący m.in. zajęcia dodatkowe z matematyki, chemii, fizyki, biologii i geografii

Czytaj więcej...

2021 22 profil politechniczny

Przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka, informatyka lub język angielski

Przedmiot uzupełniające: elementy rysunku architektonicznego, konwersacje w języku angielskim, informatyka (do wyboru od 2 klasy)

 

Opis:

To klasa dla osób o sprecyzowanych zainteresowaniach matematycznych, fizycznych oraz informatycznych lub językowych. Matematyka uczy nas logicznego i rozsądnego myślenia a fizyka pomaga zrozumieć otaczający świat. Jeśli do tego dołączysz rozszerzone nauczanie informatyki, która umożliwi Ci rozwijanie umiejętności funkcjonowania w skomputeryzowanym świecie lub języka angielskiego, którego biegła znajomość umożliwi Ci komunikację ze światem - to uzyskanie wykształcenia, na które jest aktualnie największe zapotrzebowanie na rynku pracy, w ciekawym dobrze opłacanym zawodzie, stanie się możliwe. To klasa, w której w gronie osób o takich samych zainteresowaniach, będziesz mógł w miłej i przyjaznej atmosferze poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.

Osiągniesz wysokie wyniki na egzaminach maturalnych. Weźmiesz udział w olimpiadach i konkursach. Wśród szerokiej oferty zajęć dodatkowych na pewno zainteresują cię rozgrywki szachowe i liga Rummikub. Tu poznasz ciekawych ludzi i znajdziesz czas na relaks.

Czytaj więcej...

2021 22 profil biznesowy

Przedmioty rozszerzone: matematyka, geografia, język angielski

Przedmiot uzupełniające: ekonomia praktyczna, język angielski w biznesie, elementy rysunku architektonicznego (do wyboru od 2 klasy)

 

Opis:

W tej klasie dołączysz do grupy młodzieży ciekawej świata, która pragnie posiąść umiejętności poznania różnych zjawisk gospodarczych, ekonomicznych, geograficznych oraz społecznych. Jest to klasa przeznaczona dla uczniów szczególnie zainteresowanych przedsiębiorczością oraz poznawaniem różnych kultur, zarówno na poziomie lingwistycznym jak i globtroterskim.

Uczniowie będą mieli możliwość zgłębiania wiedzy w zakresie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, poznawania wielu ciekawych firm, instytucji publicznych, wypełniania dokumentacji firmowej, nabywania umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych oraz organizowania wycieczek turystyczno-krajoznawczych.

Klasa biznesowa współpracuje z Politechnika Gdańską i Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz instytucjami wspierającymi oświatę, m.in. NBP i ZUS. Jej uczniowie będą mieli możliwość systematycznego uczestnictwa w wykładach i warsztatach organizowanych przez pracowników naukowych i specjalistów.

Czytaj więcej...

2021 22 profil medyczny

Przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, z możliwością wyboru od klasy drugiej trzeciego przedmiotu spośród: języka angielskiego, matematyki, fizyki

Przedmioty uzupełniające: język angielski w medycynie, ratownictwo medyczne, toksykologia (do wyboru od 2 klasy)

 

Opis:

W tej klasie dołączysz do pasjonatów rozpoznawania tajemnic świata materialnego i niematerialnego, do miłośników nauki, doświadczeń i eksperymentów, ochrony przyrody, ekologii oraz obrońców fauny i flory.

Swoje zainteresowania z zakresu biologii i chemii rozwiniesz w bardzo przyjaznej atmosferze podczas ciekawych lekcji, praktycznych warsztatów, zajęć laboratoryjnych i terenowych.

Tradycją szkoły jest współpraca dydaktyczna z uczelniami wyższymi, m.in. Uniwersytetem Gdańskim, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Wydziałem Nauk o Zdrowiu Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej oraz instytucjami wspierającymi oświatę, w tym bardzo ciekawa współpraca z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i Okręgową Izbą Lekarską w ramach „Spotkania z medycyną”.

Czytaj więcej...

2021 22 profil humanistyczny

Przedmioty rozszerzone: język angielski, język polski, WOS lub historia (do wyboru od 2 klasy)

Przedmioty uzupełniające: retoryka, współczesne media, psychologia (do wyboru od 2 klasy)

 

Opis:

Nauka w tej klasie to przestrzeń wymiany myśli i poglądów, miejsce dyskusji o kulturze i świecie współczesnym, możliwość zgłębienia wiedzy o człowieku oraz silna inspiracja do wszechstronnego rozwoju osobowości poprzez lektury, rozmowy, peregrynacje teatralne, udział w spotkaniach autorskich wydarzeniach filmowych i artystycznych. Przedmiotem badań nauk humanistycznych jest bowiem człowiek i jego twórczość, wiedza ta natomiast jest kluczem do rozumienia otaczającego nas świata.

Atutem tej klasy jest wysoki poziom kształcenia w zakresie języka angielskiego, umożliwiający nie tylko swobodną komunikację, ale także dyskusję o nauce i świecie współczesnym. Przygotowujemy naszych uczniów do zdawania matury na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. Dajemy możliwość sprawdzania nabytych umiejętności językowych w komunikacji z native speakers podczas wymian międzynarodowych, wycieczek zagranicznych i prowadzonych zajęć. Nasi absolwenci z powodzeniem studiują na zagranicznych uczelniach.

Czytaj więcej...