Biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór ze środków finansowych pozyskanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w latach 2016-2020. W ramach zaplanowanych działań złożyliśmy wizytę w Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu. Dwie klasy licealne (IA i IIC) wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez panią Monikę Kobylińską z WMBP w Elblągu pt." Fantastyka i nie tylko – co w trawie piszczy w literaturze dla młodzieży".

Na spotkaniu młodzież zapoznała się z najnowszymi propozycjami rynku wydawniczego skierowanego do młodego czytelnika. Bibliotekarz – pani Monika Kobylińska i jednocześnie miłośniczka i pasjonatka książek fantasy, zaprezentowała literaturę przygodową, kryminalną oraz literaturę fantastyczną, kładąc akcent na różne typy wizji przedstawionego świata w tego typu powieściach. Wśród prezentowanych książek znalazło się wiele tytułów zakupionych przez bibliotekę szkolną np.:

cykl przygodowy pt. Podpalacze książek – składający się z trzech tomów ”Mój brat strażnik”, „Moja siostra wojowniczka oraz „ Wszyscy jesteśmy krzewicielami”. Znakomicie napisana trylogia. Akcja i jeszcze raz akcja! Opowieść o braterstwie, przyjaźni, miłości i … książkach, które od wieków są atrybutem wiedzy ale i źródłem odwiecznego konfliktu dobra ze złem. Lekkość pióra autorki, a w ślad za nim tłumacza pozwalają na lekturę wartką i przepełnioną elementami młodzieńczego humoru.


Arcydzieło francuskiej literatury młodzieżowej – książka „Pasztety, do boju!” Clementine Beauvais to błyskotliwa, mądra i przezabawna opowieść o dojrzewaniu, przyjaźni i akceptacji. Bohaterki książki „Pasztety, do boju!” Clementine Beauvais połączy zwycięstwo w ponurym, szkolnym głosowaniu – otrzymują tytuł „Pasztetów Roku”. Zwyciężczynie nie zamierzają jednak płakać i użalać się nad sobą – realizują przedsięwzięcie, które zaowocuje niesamowitą przyjaźnią, sławą i... potwornymi zakwasami.

 

Kolejna ciekawa propozycja Michelle Falkoff „Pod presją”. Jak daleko się posuniesz, by być idealną?
Kara prowadzi idealne życie. Ma świetne oceny. Nigdy nie nawala. Aż do teraz. Bo perfekcja to tylko złudzenie, a Kara desperacko stara się je utrzymać, odkąd tylko pamięta. Dlatego robi coś, o co nigdy by siebie nie posądziła. Coś nielegalnego i ryzykownego. Wkrótce jej życie wypada z swojego idealnego toru i nagle Kara rzuca się w świat nowych znajomych, dzikich imprez, romansów i mrocznych sekretów. Musi teraz ustalić, jak daleko posunie się, by być idealną – i czy to jest właśnie to, czego naprawdę pragnie.


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki