Zdjęcia-kolaże z poprawioną czytelnością nazwisk

Dodatkowe zdjęcia-kolaże 14 tablo wykonał dla nas pro publico bono Elblążanin, pan Adam Dampc.

Nie są to oryginalne zdjęcia, lecz montaże wielu ujęć robionych w zbliżeniu i pod kątem, co finalnie daje znacznie lepszą czytelność obrazu.

Dziękujemy ... może w przyszłości pojawią się kolejne ...

Czytaj więcej...

Zapraszamy do przeczytania artykułu, którego bohaterką jest Zofia Szawara, absolwentka naszego liceum.
Zosia ukończyła II LO w ubiegłym roku szkolnym (2020r.). Związana była ze szkołą aż 6 lat, ponieważ uczęszczała również do Gimnazjum nr 3, które wchodziło razem z IILO w skład ZSO nr 2.
Przez te sześć lat mogliśmy poznać Zosię jako osobę, która uwielbia działać, motywować innych i kreować rzeczywistość szkolną. Jako przewodnicząca samorządu uczniowskiego inicjowała wiele zabaw, imprez i konkursów dla społeczności szkolnej. Stała bywalczyni biblioteki szkolnej skupiała wokół siebie wielu aktywistów i społeczników. Noce w szkole, spacery po lesie, kajaki, spotkania,  gry planszowe, akcje wolontariackie to tylko niektóre z jej aktywności. Teraz, kiedy jest już sudentką, dalej utrzymuje z nami kontakty, a nawet pomaga. Z wielką chęcią brała udział online w spotkaniach  z ósmymi klasami, by opowiadać im o swoim byłym liceum i zachęcać do jego wyboru, jako szkoły dalszego kształcenia. Zosia to osoba z uśmiechem na twarzy i sercem na dłoni.
Wszystkiego dobrego Zosiu od nas!

Więcej czytaj Tu!

Tydzień jubileuszowy już za nami. Działo się...

Wspomina rzeczy minione tylko ten, kto posiada własną historię. Co więcej, historia ta musi być pozytywna i wzbogacająca, a w dodatku w dynamiczny sposób wiążąca się z dniem dzisiejszym. Jubileusz, który wspólnie będziemy świętować, również jest takim właśnie czasem, to spojrzenie we własną przeszłość, by nadać kolejny cel – przyszłości.
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu obchodzi Brylantowy Jubileusz – 75-lecie swojego istnienia.
To wielkie święto wspólnoty szkolnej, Szkoły – Instytucji, łączącej chlubną tradycję z nowatorskimi działaniami. Tu - kształci się ludzi myślących, aktywnych, współtworzących rzeczywistość.
„Jagiellończyk” nigdy nie był tylko miejscem, ale raczej spójną społecznością uczniów, rodziców i nauczycieli, w której, dzięki wspólnemu zaangażowaniu i pracy, udało się stworzyć w pełni nowoczesną szkołę – innowacyjną, choć ciągle poszukującą doskonalszych rozwiązań.


W tym roku – ze względu na szczególne okoliczności – uroczystości Brylantowego Jubileuszu odbyły się kameralnie.
Obchody rozpoczęliśmy przygotowaniem wystaw fotograficznych o historii szkoły, prezentacji tematycznych o IILO i jego absolwentach oraz przypomnieniem archiwalnej już produkcji filmowej Telewizji Vectra przygotowanej 10 lat temu z okazji 65-lecia szkoły. Dokument filmowy znajduje się w zasobach biblioteki szkolnej i jest nieocenioną skarbnicą informacji i najnowszej historii IILO wśród przechowywanych materiałów o szkole.
Brylantowy Jubileusz stał się też dobrą okazją do przygotowania bluz i maseczek ochronnych z szkolnym logo. Teraz każdy uczeń, nauczyciel, rodzic, absolwent może deklarować swoją sympatię z II LO, nosząc bluzę szkolną. Mówiąc nieskromnie – zarówno bluzy jak i maseczki – są rewelacyjne!


Pierwszy dzień obchodów jubileuszowych odbył się 15.10.20 r. pod hasłem „Szkoła Tradycji - wspólna zabawa z historią”

Czytaj więcej...


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki