2024 Drzwi otwarte

Weronika Mazur to tegoroczna maturzystka, która ukończyła klasę czwartą z wynikiem 6.00. Jest finalistką olimpiad szczebla centralnego oraz zapaloną miłośniczką tematów biologicznych.

Oto fragment wywiadu z Weroniką przeprowadzony na platformie Info.elblag 

Weronika Mazur została Finalistką etapu centralnego 53. Olimpiady Biologicznej. Jej wiedza i przeprowadzone badania zostały wysoko ocenione dzięki czemu uzyskała 100% punktów w postępowaniu rekrutacyjnym w wybranej przez siebie, renomowanej uczelni medycznej.


Skąd wzięło się Twoje zamiłowanie do biologii?
 

Od dziecka biologia była obecna w moim domu. Moja mama jest nauczycielką biologii, a tata lekarzem. Oni na pewno mnie na to trochę ukierunkowali, ale do niczego nie namawiali. To wyszło naturalnie, że tematy przyrodniczo- chemiczne po prostu od zawsze mi się podobały. W szkole podstawowej brałam udział w różnego rodzaju konkursach, olimpiadach z tej tematyki. W liceum też próbowałam swoich sił.



Cały wywiad znajdziesz tu: https://www.info.elblag.pl/galeria,8655,1,28,Maturzysci-II-LO-odebrali-swoje-swiadectwa-w-Swiatowidzie.html#szlak

Uczennica naszej szkoły, Weronika Mazur (klasa 4c o profilu biologiczno-chemicznym) została Finalistką etapu centralnego 53 Olimpiady Biologicznej. Tytuł ten stanowi szczególny powód do dumy, albowiem potwierdza wybitne zdolności teoretyczne i praktyczne, w tym także predyspozycje do rozwiązywania problemów badawczych. Olimpiada Biologiczna jest jedną z najstarszych i najtrudniejszych olimpiad przedmiotowych. Wymaga ona determinacji i mobilizacji sił, ponieważ należy samodzielnie wykonać pracę badawczą, przystąpić do etapu szkolnego, okręgowego, a uzyskując tytuł Laureata otrzymuje się dopiero „przepustkę” do udziału w rozgrywkach na poziomie centralnym. Weronika z zapasem punktów awansowała do olimpiady na tym szczeblu.

Czytaj więcej...

W poniedziałek, 22. kwietnia, obchodziliśmy już po raz 54. globalne ekologiczne wydarzenie, jakim jest Światowy Dzień Ziemi. Hasłem tegorocznej edycji jest: Planeta kontra tworzywa sztuczne.

Statystycznie, każda Polka i Polak rocznie sięga po ponad 400 opakowań foliowych. Niestety, tylko część z nich ulega przetworzeniu, reszta trafia do środowiska naturalnego. Tworzywa sztuczne stanowią ogromny problem środowiskowy, zagrażający zdrowiu, ponieważ rozkładając się na mikroplastiki, uwalniają toksyczne chemikalia do naszych źródeł żywności i wody. Zanieczyszczają glebę, trafiają do rzek i oceanów. Ponadto krążą w powietrzu, którym oddychamy. Aktualne dane wykazują wzrost produkcji plastiku o ponad 300 milionów ton rocznie. W ciągu ostatniej dekady wyprodukowano więcej plastiku niż w całym ubiegłym wieku. Dlatego tak ważne jest, aby powstrzymać ten niezdrowy trend i zredukować produkcję tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej...

"Kazimierz Jagiellończyk i jego czasy"👑👑👑👑

Tradycyjnie, każdego roku w marcu, nauczyciele historii organizują test wiedzy o patronie szkoły – Kazimierzu Jagiellończyku – dla uczniów klas pierwszych.
26 III 2024 roku odbył się finał, w którym uczestniczyły zespoły reprezentujące trzy klasy pierwsze.

Czytaj więcej...

Krok od medalu…
Dnia 18.04.2024 nasze siatkarki udały się w dłuuugą i meczącą podróż do Ełku, aby powalczyć o medale w finale wojewódzkim.       

W turnieju wzięło udział 6 drużyn (SMS Ostróda, ZSS Ełk, LO Giżycko, dwa zespoły z Bartoszyc oraz nasze liceum), które zostały podzielone na dwie grupy. Nasze dziewczęta w pierwszym meczu pewnie pokonały LO Bartoszyce, jednak w kolejnym grupowym spotkaniu musiały uznać wyższość ełczanek ze Szkoły Sportowej. Bilans 1 wygrana i 1 przegrana pozwalał naszym zawodniczkom na walkę w półfinale, w którym niestety lepsze okazały się przeciwniczki z Ostródy, które w finale obroniły tytuł mistrza z poprzedniego roku. Przegrana sprawiła, że ponownie przyszło nam zmierzyć się z zespołem z Ełku, który po niespodziewanej przegranej z Giżyckiem, musiał zadowolić się walką o 3 miejsce. Mimo ogromnego wysiłku dziewczyny z Ełku ponownie wyszły zwycięsko ze spotkania z naszymi licealistkami. Po 10 morderczych setach i 6 godzinach grania, II LO jest 4 drużyną w województwie warmińsko-mazurskim w kategorii siatkówki halowej dziewcząt!!!

Czytaj więcej...

11 kwietnia br. w Bibliotece Elbląskiej im. Cypriana Norwida odbyła się konferencja naukowa zorganizowana z okazji zbliżającej się 80. rocznicy powstania warszawskiego. Organizatorem przedsięwzięcia było I LO oraz ZSG w Elblągu.

Wystąpienia – referaty dotyczyły: Liczebności i uzbrojenia sił powstańczych i wojsk niemieckich w Powstaniu Warszawskim (dr Bogusław Gałka prof. WSSE w Gdańsku), Powstanie Warszawskie w Fotografii (mgr Piotr Czerepuk z Gdańska) oraz Szlak bojowy Zgrupowania Radosław (mgr Daniela Sieczkowskiego z IPN w Gdańsku).

Czytaj więcej...

MELDUJEMY SIĘ W FINALE WOJEWÓDZKIM

W dniu 12.04.2024r. nasza reprezentacja siatkarek ponownie udała się do Braniewa na kolejny etap licealiady. Pierwszy mecz okazał się być najtrudniejszy, ponieważ podejmowałyśmy SMS Ostróda, której skład obsadzony był zawodniczkami na co dzień trenującymi i grającymi razem w klubie. Mimo to nasze dziewczęta grały jak równy z równym lecz ostatecznie musiałyśmy uznać wyższość przeciwniczek, przegrywając 2:0. Kolejny mecz był dla nas najważniejszy bowiem od niego zależał nasz awans do finału wojewódzkiego. To sprawiło, że nasze siatkarki wyszły na boisko zmotywowane i pewnie wygrały całe spotkanie 2:0. Bilans 1 wygrana i 1 przegrana daje nam 2 miejsce w turnieju!!!

Już 17 kwietnia w Ełku powalczymy o medal w finałach województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Czytaj więcej...

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Natasha Niemcewicz z klasy 1c została laureatką etapu okręgowego (wojewódzkiego) XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, który odbył się 13.04.2024 roku w Olsztynie.

Tym samym Natasha wraz z trojgiem innych uczniów (z Olsztyna, Górowa Iławeckiego i ILO w Elblągu) będzie reprezentowała województwo warmińsko-mazurskie w finale centralnym tej Olimpiady.

Warto zaznaczyć, że uczestnik finału krajowego, który uzyska z testu pisemnego minimum 70% poprawnych odpowiedzi (finalista) lub zakwalifikuje się do ich części ustnej (laureat) zyskuje wstęp na 64 publiczne uczelnie wyższe, zgodnie z aktualnym wykazem, dostępnym na stronie internetowej Olimpiady bez postępowania kwalifikacyjnego (w tym uczelnie medyczne).

Trzymajmy więc kciuki za dalsze sukcesy Natashy.

Czytaj więcej...

W środę, 10.03.2023r. w naszej szkole odbyły się zawody z koszykówki. W rozgrywkach udział brało dwanaście drużyn z różnych klas. Atmosfera była niesamowita, a zawodnicy świetnie pokazali swoje umiejętności oraz rywalizację sportową na boisku!

1 miejsce - drużyna mieszana z klas 4d, 4e i 3f

2 miejsce - drużyna mieszana z klas 2f, 2g i 3b

3 miejsce - klasa 3d

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz widowni za wspaniały doping!

Oprac. Aleksandra Szostek, Lena Sokulska

Czytaj więcej...


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki