W pierwszym tygodniu ferii zimowych w hali sportowej Centrum Sportowo-Biznesowe odbyły się zajęcia z piłki siatkowej pod nazwą „Od zabawy dojdź do wprawy” dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat (I-VI klasa). Zajęcia były prowadzone przez Aleksandrę Pietrulewicz, Reginę Jurczak oraz Wojciecha Samulewskiego nauczycieli Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego działającego przy Gimnazjum nr 3 w Elblągu oraz trenera II ligowego zespołu piłki siatkowej kobiet Andrzeja Jewniewicza.

Od pierwszego dnia ferii zimowych frekwencja na zajęciach była bardzo duża. Dzieci były uśmiechnięte i gotowe do wysiłku. Każdego dnia uczniowie mieli okazję poznawać nowe elementy siatkarskiego rzemiosła poprzez interesujące i zabawne zajęcia. Na treningach pojawiło się dużo dziewczyn z klasy szóstej szkoły podstawowej tworząc przyszłościową grupę naborową do S.O.S.

W Elblągu w terminie od 15 do 21 czerwca 2014 . odbędą się Mistrzostw Świata w piłce siatkowej na siedząco. Mając na uwadze zbliżające się wydarzenie sportowe dzieci zostały przeszkolone z obsługi technicznej zawodów. W zajęciach brały udział również uczennice wszystkich klas objętych projektem S.O.S., które będą pomagały w organizacji MŚ. Na koniec zajęć dzieci miały możliwość spróbowania swoich sił w tej odmianie piłki siatkowej, którą zaprezentowali elbląscy zawodnicy klubu IKS ATAK ELBLĄG.

Podsumowaniem ferii zimowych „Od zabawy dojdź do wprawy” będzie „Turniej Mistrzów” gdzie najlepsi zawodnicy wybrani przez poszczególnych trenerów będą mieli szansę na pokazanie swoich umiejętności. Najlepsi uczniowie zostaną nagrodzeni medalami i nagrodami rzeczowymi.


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki