Stało się - rok szkolny 2014/2015 zakończony! Nie ulega wątpliwości, że jesteśmy szkołą mistrzów. Gratulujemy i dziękujemy za ciężką pracę.

W ostatnim tygodniu czerwca podczas zakończenia roku szkolnego klas trzecich Gimnazjum nr 3, a następnie pozostałych klas Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Królewieckiej w Elblągu nie brakowało pochwał, słów uznania i nagród. Złożyło się na to wiele powodów.

II LO utrzymuje pozycję lidera pośród elbląskich liceów. Ponadto jest srebrnym liceum, plasując się w ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych na bardzo wysokiej pozycji, a w województwie warmińsko- mazurskim w pierwszej dziesiątce przodujących liceów. Kurator Warmińsko- Mazurska Grażyna Przasnyska w uznaniu tegorocznych osiągnięć nadała Gimnazjum nr 3 tytuł „szkoły mistrzów”. Uczniowie tej szkoły zdobyli łącznie 42 tytuły laureata i 34 tytuły finalista przedmiotowych konkursów kuratoryjnych. 132 absolwentów Gimnazjum nr 3 na egzaminach gimnazjalnych uzyskało średni wynik określany 8 staniną na 9 możliwych.

„Miniony rok szkolny 2014/ 2015, a dla absolwentów Gimnazjum trzy ostatnie lata, były czasem przemian, zdobywania doświadczeń, pogłębiania wiedzy, która będzie procentować w przyszłości.”- takimi słowami zwróciła się do uczniów dyrektor ZSO nr 2 Agnieszka Jurewicz. Dziękując uczniom i nauczycielom za wytężoną pracę, gratulując im sukcesów, wyraziła przekonanie, że rozwój, odnalezienie pasji i spełnianie marzeń odbyły się dzięki twórczemu gronu pedagogicznemu i rodzicom. O ich wsparciu, motywacji, a także pracy uczniów świadczą wysokie wyniki nauczania, laury w konkursach przedmiotowych, olimpiadach i turniejach sportowych.

W tegorocznym podsumowaniu szczególne miejsce znaleźli wielokrotni laureaci: Kacper Lubiszewski (7 tytułów laureata), Agnieszka Dąbkowska (4 tytuły laureata); Małgorzata Babraj (3 tytuły laureata).

Najwięcej sukcesów szkolni geniusze odnieśli w dziedzinie matematyki. Uczniowie gimnazjum i liceum uzyskali laury i bardzo wysokie wyniki m.in. w Polsko- Ukraińskim Konkursie „Lwiątko”, Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”, konkursie szkolnym „Liga Zadaniowa”, konkursie „Matematyka w zarządzaniu”, konkursie „Żyjemy wśród liczb”, w Konkursie Rachmistrzowskim. Damian Burczyk z 3d gimnazjum zdobył tytuł Laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów, tytuł laureata wojewódzkiego konkursu „Matematyka w Zarządzaniu”, tytuł laureata dwóch konkursów przedmiotowych, I miejsce w powiatowym konkursie „Żyjmy wśród liczb”, bardzo dobre wyniki w konkursie Kangur i Lwiątko. Paweł Lefejbajn z 1e liceum zajął 2 miejsce w wojewódzkich Zawodach Matematycznych, był laureatem Konkursu Matematycznego PWSZ, szkolnej „Ligi Zadaniowej”, uzyskał bardzo wyniki w konkursie Lwiątko.

Nie sposób wymienić wszystkich laureatów i finalistów, jak też konkursów i olimpiad, ale wśród tych rywalizacji, które interesowały uczniów (oprócz konkursów przedmiotowych) były także: Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej, konkurs o HIV, „Wiem co jem”, Turniej Wiedzy Pożarniczej, konkursy religijne, historyczne, w tym o Elblągu, losach żołnierza i dziejach oręża polskiego, czytelnicze i wiele innych.
Siatkarskie osiągnięcia zawodniczek gimnazjum zapewniły szkole miejsca na podium w kategorii klas pierwszych, drugich i trzecich. To wielki sukces, do którego przyczyniła się systematyczna praca w SOS. Chłopcy sprawdzili się w unihokeju, zajmując czwarte miejsce w województwie. Do szkolnych reprezentantów należały też sukcesy medalowe w licealiadach i gimnazjadach w dyscyplinach: bieg 1000m, skok w dal, skok wzwyż, sztafeta, tenis stołowy, piłka siatkowa, unihokej, sztafetowe biegi przełajowe.

Najwięcej emocji budziło rozdanie świadectw. Było to duże wydarzenie logistyczne- w II LO świadectwa z wyróżnieniem odebrało 144 uczniów klas drugich i pierwszych, z czego 88 uczniów uzyskało średnią ocen co najmniej 5,0. Najlepszą klasą licealną okazała się klasa 1c ze średnią ocen 4,99 i 22 uczniami wyróżnionymi, a najlepszą klasą gimnazjalną klasa 1d ze średnią ocen 5,29 i 24 uczniami wyróżnionymi. W Gimnazjum nr 3 wyróżnionych zostało 229 uczniów, a wśród nich 170 uzyskało średnią ocen powyżej 5,0. Średnia ocen wszystkich klas dosięgła prawie oceny wyróżnionej „czerwonym paskiem” : 4,53.
Pamiątkowe medale „Jagiellończyk” przysługujące najlepszym uczniom przypadły w Gimnazjum nr 3 Annie Olszewskiej 3g (średnia 6,0, 2-krotny tytuł laureata); Kacprowi Lubiszewskiemu 3d (7- krotny tytuł laureata) i Damianowi Burczyk 3d (laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, laureat wielu konkursów matematycznych, laureat 2 konkursów przedmiotowych). Najlepszą uczennicą w II LO została Anna Bisaga z klasy Ia, uzyskując średnią ocen 5,6.
W tym roku szkolnym ze szkołą pożegnali się maturzyści, trzecie klasy gimnazjum, ale również dwoje wspaniałych nauczycieli i pedagogów. Zapowiedzieli oni przejście na emeryturę. Będzie nam brakować p. Bożeny Pietruczuk i p. Sylwestra Kalinowskiego, którzy przepracowali całe swoje życie zawodowe w II LO. Dziękując za wszystko wyrazili przekonanie, że „zachowamy ich w życzliwej pamięci” i będziemy dążyć do wiecznego sukcesu, jako że „zostawiają nas w bardzo dobrych rękach”.
Miejmy nadzieję, że ZSO nr 2 będzie dla wielu uczestników zakończenia roku szkolnego 2014/ 2015 „nasza szkołą”, że zdobyte tu doświadczenia, przyjaźnie i wspomnienia wraz z wiedzą i motywacją do dalszej pracy będą czymś cennym. Czas mija bezpowrotnie i szybko, ale w szkole, w której wszyscy czują się dobrze, nie jest to stracony okres. I wcale nie jest tak jak w śpiewanej przez zespół reprezentacyjny szkoły piosence: „To już jest koniec. Możemy iść.” My tu ciągle wracamy…

Do zobaczenia we wrześniu i na zjeździe absolwentów z okazji 70-lecia II LO. Wspaniałych wakacji.

Dorota Radomska
Rzecznik prasowy II LO


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki