Zapraszam do zapoznania się z kandydatami do Samorządu Uczniowskiego.

W 9 listopada 2021r. w szkole odbędą się wybory uzupełniające. Do zarządu SU dostanie się pięć osób z największą ilością zebranych głosów. Kadencja pracy w SU to 2 lata.

Oto krótkie autopromocje kandydatów:

 1. Daria Boniecka 1a

Interesuję się przede wszystkim makijażem, jest to moja wielka pasja i uwielbiam wykonywać charakteryzacje oraz cosplaye zarówno na sobie jak i moich znajomych. Oprócz tego kocham muzykę i uczęszczam na zajęcia wokalne. W wolnym czasie chętnie zajmuję się czytaniem, tworzeniem poezji oraz pracami manualnymi, jak na przykład wykonywanie biżuterii, szydełkowanie, haftowanie czy szycie na maszynie.

Kandyduję ponieważ chciałabym móc czynnie brać udział w życiu szkoły i poznać od środka to jak funkcjonuje; Rozpoczęłam już pracę w szkolnym radiowęźle. Jako, że jestem pierwszoklasistką, na początku zamierzam głównie wspierać i pomagać starszym kolegom, a dopiero w następnej kolejności wyjść z własnymi inicjatywami, jak urozmaicenie życia uczniowskiego i przyłożenie się do tego, aby było ono jak najbardziej komfortowe dla każdego.

 

 1. Nikolina Sosna 1a

Cześć! :D
Nazywam się Nikolina Sosna i jestem uczennicą klasy 1a. Interesuję się kryminalistyką, dlatego też czytam dużo powieści o tej tematyce, słucham podcastów i oglądam filmy z nią związane. Oprócz tego fascynuje mnie umysł człowieka i działanie jego psychiki. Podróżowanie również jest jedną z moich pasji. Interesuje mnie poznawanie innych kultur i języków. Jestem również otwarta na poznawanie nowych ludzi i współpracę z nimi :)


Kandyduję, ponieważ sprawia mi przyjemność działanie na rzecz dobra ogółu. Lubię angażować się w sprawy, które potem będą przynosić radość moim szkolnym znajomym. Chciałabym zaproponować organizowanie szkolnego Halloween - polegałoby ono na tym, że chętni uczniowie tego dnia przebierają się za jakąś postać, a reprezentanci klas chodziliby do innych gabinetów i pytaliby uczniów o cukierek albo psikus. W ramach psikusa zadawaliby pytanie związane z jakimś przedmiotem nauczanym w naszej szkole. :D
Jeśli dane mi będzie zostać członkiem Samorządu Uczniowskiego, będę sumiennie wywiązywać się z moich obowiązków!

 

 1. Julia Kawińska 1a

Interesuję się wszystkim co związane z muzyką. Śpiewam, gram na gitarze. Działam w Młodzieżowej Radzie Gminy w Nowym Dworze Gdańskim.

Kandyduję, ponieważ lubię się angażować i praca na rzecz innych sprawia mi przyjemność.

 

 1. Mateusz Tocha 1b

Obecnie mam dużo wolnego czasu, który mógłbym poświęcić na samorząd. Moją pasją jest uprawianie ogólnie pojętego sportu. Czytałem również książki na temat psychologii, a w szczególności na temat społeczeństwa.

Kandyduję przede wszystkim, aby pokazać wam, społeczności II LO, że nawet pierwszoklasiści mają predyspozycje i możliwości aby pełnić rolę w samorządzie. Jestem kreatywny, ale też i otwarty na pomysły innych.

 

 1. Agata Chuchra 1b

Interesuje się ogólnie pojętą muzyka i gram amatorsko na gitarze. Od 9 lat jestem członkinią ZHP i przez 3 lata grałam w piłkę ręczna.

Kandyduje, ponieważ chce być częścią zmian jakie zajdą w tej szkole. Z chęcią zaangażuje się w życie szkolne i spróbuję zrealizować wasze pomysły.

 

 1. Wiktoria Wybraniec 1b

Lubię tworzyć. Pisanie utworów własnego autorstwa nie jest mi obce. W dzieciństwie pisałam wiersze i krótkie opowiadania. W przyszłości chciałabym napisać książkę. Pasjonuję się również muzyką. W szkole podstawowej działałam w szkolnym chórze. W najbliższych latach planuję rozpocząć naukę gry na instrumencie.

Kandyduję, ponieważ chciałabym się zintegrować oraz polepszyć umiejętność działania w grupie. Jestem pozytywnie nastawiona do pomocy w organizacji różnych przyjęć czy występów. Od siebie chciałabym zaproponować założenie szkolnej gazetki, w której mogłyby znaleźć się informacje o wydarzeniach w szkole, osiągnięcia uczniów naszego liceum lub wszelakie ogłoszenia.

 

 1. Katarzyna Skowrońska 1b

Mam wiele zainteresowań, w szczególności architektura, grafika komputerowa, fotografia i w pewnym stopniu psychologia. W wolnym czasie dużo oglądam, czytam, słucham muzyki, sama chętnie coś tworzę.

Kandyduję, ponieważ myślę, że jestem kreatywną, ambitną i otwartą osobą, chętnie szukam nowych rozwiązań, możliwości i staram się nie ograniczać na nowo poznane. Chciałabym zatem zaangażować się w życie szkolne i umilić nam spędzany tutaj czas.

 

 1. Anna Koronowska 2b

Nazywam się Ania Koronowska i chodzę do 2b, interesują mnie wszystkie rzeczy, które w pewien sposób sprawiają, że mogę wyżyć się pod względem artystycznym. Rysowanie, szycie, szydełkowanie, malowanie, a nawet gotowanie to wszystko moja działka. Lubię się także uczyć języków, w szczególności języka angielskiego, pomaga mi to bardzo w poznawaniu nowych znajomych z różnych krańców świata i poznawaniu ich zwyczajów, ponieważ jestem dość otwarta i potrafię się porozumieć z każdym.

Kandyduję, dlatego że nie mogę usiedzieć w miejscu, mam tysiąc pomysłów na minutę i do tego kolejne dwa tysiące na ich realizację. Chciałabym pomagać osobom, które są aktualnie w samorządzie w ich projektach i dołączyć się do sprawiania, że uczniowie dobrze się czują w naszej szkole. Kandyduję także dlatego, że byłam radną Młodzieżowej Rady Miasta oraz aktywnie działałam w samorządzie w podstawówce, dlatego wiem, jak wygląda taka praca.

 

 1. Piotr Kampiński 2b

Interesuję się kajakami trenuję od 6 lat, lubię ludzi i psychologię społeczną. W wolnym czasie uprawiam sport ,jak na przykład pływanie i bieganie.

Kandyduję, bo uważam że przyda się chłopak w składzie. Mam sporo wolnego czasu i pomysłów na różne konkursy i przywileje. Można też się ze mną w każdej chwili skontaktować na Facebooku.
 Głosujcie na mnie to zrobię salto w tył!

 

 1. Maja Szydło 2c

Nazywam się Maja Szydło, jestem w klasie biologiczno-chemicznej. Uczęszczam do naszej szkoły już drugi rok i wiem, że wiele czasu trzeba poświęcać na naukę oraz przygotowanie się do zajęć. Jednak życie szkole to nie tylko nauka, to również zabawa, integracja i rozwijanie pasji. Bardzo mi zależy na wzmacnianiu miłej atmosfery i rozluźnieniu stresu związanego z nauką. Nawet w czasach pandemii w szkole można się dobrze bawić, tylko trzeba mieć pomysły. Wybierając mnie przekonacie się, że mam ich wiele.

 

 1. Katarzyna Mazurek 2d

Jestem Katarzyna Mazurek z klasy 2D. Uwielbiam gotować i czytać książki kryminalne.

Kandyduję, ponieważ mam w głowie mnóstwo pomysłów, którymi mogę się podzielić. Jestem kreatywna, wielozadaniowa, zorganizowana, odpowiedzialna, ambitna oraz tolerancyjna. Lubię pomagać innym i podejmować się nowych wyzwań. Praca w grupie nie stanowi dla mnie problemu.

 

 1. Roksana Szczerba 2d

Nazywam się Roksana Szczerba i jestem uczennicą klasy 2D.
Kocham czytać książki i oglądać seriale kryminalne lub horrory. W wolnym czasie uwielbiam rysować oraz malować obrazy.
Kandyduję do samorządu, ponieważ chcę pomagać, chcę zrobić coś ważnego w szkole i myślę, że to idealne do tego miejsce. Jestem kreatywna, wielozadaniowa, ambitna i pragnę się wykazać.

 

 1. Zuzanna Bracka 3a

Hej, nazywam się Zuzia Bracka i obecnie jestem przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Kandyduję, ponieważ moja dwuletnia kadencja dobiega końca, a ja mam ogromną chęć kontynuować swoje działania i realizację ciekawych projektów. Wielu z Was pewnie mnie już zna, chociażby z widzenia. Na co dzień uczę się w klasie trzeciej, humanistycznej-dwujęzycznej. Prywatnie interesuję się muzyką oraz nauką języków obcych. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się połączyć obie te pasje i spełniać się zawodowo, może jako producent muzyczny działający globalnie?

Dzięki temu, że biorę aktywny udział w życiu szkoły już trzeci rok, to wiem, jak funkcjonuje nasze liceum i na jakich zasadach działa Samorząd. W dalszej mojej pracy w Samorządzie Uczniowskim chciałabym realizować pomysły wszystkich uczniów i być bardziej otwartą na Wasze potrzeby. Liczę na Wasze zaufanie.

 

 1. Mateusz Paturalski 3b

Dzień dobry, nazywam się Mateusz Paturalski. Interesuję się sportami walki głównie MMA i polityką. Na co dzień  jestem w młodzieżówce politycznej i jestem wolontariuszem. Mam na swoim koncie wiele akcji, w których brałem udział jako wolontariusz.

Nie lubię ,,pustych” obietnic, więc deklaruję, że jak wygram, będę się starał robić akcje na rzecz głównie  zwierząt m.in. ze schroniska, ponieważ najbardziej rusza mnie krzywda zwierząt. Jestem osobą bardzo kreatywną, jednak potrzebuję grupy ludzi, którzy pomogą mi z realizacją moich pomysłów.

 

 

Edyta Andruszewska 

Opiekun SU


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

 • PG
 • UG
 • WSBG
 • PWSZ
 • EUH-E

Linki